118648457 312851706618958 5390910518498560257 nУ понеділок пізно ввечері міський голова Дрогобича Тарас Кучма опублікував «екстрене звернення» з обуренням щодо нового поділу виборчих округів на виборах в раду ОТГ, які призначені на 25 жовтня.

На думку мера, ТВК має намір по-новому і «неправильно» розділити територію майбутньої Дрогобицької ОТГ на виборчі округи. В результаті – виборці з сіл потраплять в одні округи з виборцями Дрогобича чи Стебника, і, відповідно, мають гірші шанси отримати представництво в раді об’єднаної громади.

Дійсно, проблема справедливого представництва жителів сільських територій в раді новоствореної Дрогобицької ОТГ існує. Проте корінь цієї проблеми знаходиться ще у 2015-2016 роках.

Реформа децентралізації давала сільським громадам можливість для добровільного створення ОТГ, а також бюджетні дотації та преференції. Проте районні та місцеві чиновники роками гальмували процес створення окремих спроможних ОТГ на Дрогобиччині, адже не бачили для себе зиску в автономізації сільських громад.

Зрештою, Дрогобицька міська ОТГ у теперішньому вигляді була сформована рішенням Кабміну, в «добровільно-примусовому» порядку. Недоліки такого підходу добре відомі: була утворена неоднорідна за багатьма параметрами громада з жителів Дрогобича, Стебника та сільської місцевості. Що, зокрема, впливає і на формування виборчих округів. Проте об'єктивно найближчим часом змінити кордони ОТГ не є можливим.

Що характерно, протягом всіх цих процесів міським головою Дрогобича вже був саме Тарас Кучма, який підтримував приєднання сільських громад до Дрогобицької ОТГ і навіть «погрожував» деяким сільським громадам: «Що буде потім, як вони від’єднаються, і звідки будуть брати кошти?».

Пан Тарас, як політик зі стажем, не може не бачити причинно-наслідкових зав’язків, які призвели (чи можуть призвести) до дискримінації жителів сіл Дрогобиччини у представництві в майбутній ОТГ. І його заяви та апеляції до «совісті і здорового глузду» членів ТВК під соусом захисту прав селян виглядають нещирими. Хоча цілком логічними, адже на жовтневих виборах Тарас Кучма сподівається посісти крісло голови Дрогобицької ОТГ. І, ймовірно, нова нарізка округів суперечить цим амбітним планам, про що свідчить бурхлива реакція дрогобицького мера.