1 pansionatshot 1Чи міг би хтось з нас припустити, що ті органи, які дають клятву піклуватись за інтереси свого народу будуть жадібно його оббирати? В інших навіть не європейських країнах це вважатиметься неприпустимим і кару нестимуть усі. І нікого не хвилюватиме твій чин, приналежність до політичної партії чи посади, яку обіймаєш. В нашій країні все далеко не так.

Впродовж 2-х останніх років вже відкрито точиться війна навколо території цього пансіонату, яка по сей день не має визначених меж. Цікаво чому?

Як вже відомо, з 2009 року по частинках «підскубують» землі пансіонату, натомість не створюючи жодних умов для самих мешканців. Отож нагадаю, за підписом попереднього директора Львівського геріатричного пансіонату Сенкевича М.Б. і рішенням попереднього голови ЛОДА Кмитя земельна ділянка Геріатричного пансіонату кількістю 2,4 га землі була передана ГО “Діяльне милосердя”, що станом на той період існувала 3 місяці і жодної діяльності не вела.

Відбувалось все тихо і вже як за звичкою усі посадовці винять "попередників". Але чому після набутого розголосу активістами далі крутимось по колу? Мало того, що земля не повертається з вилучення, так ще й з’явилась загроза закриттю самого пансіонату! Завтра останній судовий процес.

О 16:00 год, де сторони по справі: Позивач (заявник): Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області; Відповідач (боржник): Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський геріатричний пансіонат".

Суть позову про зупинення роботи будівлі. Дивне співпадіння?

Але ось як узагалі це все працює! Як то кажуть, як хочеш заплутати справу, щоб не знайти винних і початки з кінцями – судись і судись довго!

Замість того щоб повернути землі, які належать мешканцям пансіонату, а це єдина реальна їхня можливість використати її як ресурс до розбудови і створення належних умов в самому пансіонаті, все складається зовсім протилежно.

Суди стабільно програються. Але чому? Невже в нас судова система настільки корумпована чи несправедлива?

А я відверто скажу,  що усі рішення судів по землі пансіонату абсолютно прозорі та чесні! Бо не потрібно «оббріхувати» судове рішення, якщо реально можна подати позов, який 100% програють. Бінго!

Ще можна було б зрозуміти, домовились приватні структури довести вже судовий процес по бізнесовій справі до завершення і «злили» один одному справу.

Але по Геріатричному пансіонаті надто широке коло державних, тобто народних, структур задіяне. Тому такі речі не можуть бути припустимими! Хоча... .

Щоб було більш зрозумілим, подаю одне з судових рішень, яке виявила правозахисниця Олександра Карпель в судовому реєстрі (інформація у відкритому доступі):

"31.08.2017 року- Господарським судом м. Києва прийнято рішення про відмову в задоволенні позову керівника Львівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Львівської міської ради до Львівської обласної державної адміністрації та Громадської організації інвалідів «Діяльне милосердя» про визнання незаконними та скасування розпорядження , припинення права, зобов’язання вчинити дії. Підстава відмови наступна - Розпорядження обласної державної адміністрації № 22/0/5-10 від 26.01.2010 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадській організації інвалідів "Центр реабілітаційних ініціатив "Діяльне милосердя" за своєю правовою природою є індивідуальними актами застосування норм права (правозастосовчими актами індивідуальної дії), який за юридичними наслідками належать до правоконстатуючих актів (констатує факт надання згоди на розробку проекту), є виконаним в силу самого факту його прийняття, а тому є таким, що вичерпав свою дію одночасно з його прийняттям, внаслідок його виконання. Скасування такого акту не забезпечує захисту порушеного права власника майна. Рішенням Господарського суду міста Києва від 06.06.2012 у справі №30/266-55/39, яке залишено без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 12.12.2012, у задоволенні позовних вимог Львівської міської ради відмовлено у повному обсязі".

Тобто позовні вимоги були сформовані таким чином, що теоретично виключали можливість задоволення позову. Оскільки позов було подано щодо вимоги, яка вже була предметом спору та щодо вимоги предмет якої не тягне за собою юридичного наслідку – наголошує Олександра Карпель.

То що виходить? Невже прокуратура настільки некомпетентна і не знає, що такий позов вже було програно? Чи фахівці не усвідомлюють, що своєю необачністю передають чужу територію реальним сучасним загарбникам?

Ще впродовж року відбувались не одні судові безрезультатні для пансіонату процеси.

Ось з останнього:

"20.03.2018 року – Львівська міська рада подала позов до ГО «Центр реабілітаційних ініціатив Діяльне милосердя» про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння".

Хоча в січні відбулась відкрита прес-конференція , де усі посадовці прийшли до єдиного вірного вирішення питання : позов подається до Львівської обласної Адміністрації, яка цей позов визнає.

І все.

Натомість подано інший позов з іншим предметом і сторонами спору. Позов немає шансів на задоволення, тому що підстава незаконного володіння є законною і не скасованою.

Мною особисто було пройдене бюрократичне зачароване пекельне коло до усіх посадових осіб, дотичних як до мешканців пансіонату, самої будівлі та території навколо. Усі все розуміють, але нічого вдіяти не можуть! Чи не хочуть?

Тож не бачу сенсу більше слухати в очікувані, що кожен з дотичних посадовців виконає свій обов’язок перед мешканцями Геріатричного пансіонату і попіклується про їхнє майбутнє.

Усі документи з доказами правопорушень були передані в Генеральну прокуратуру, НАБУ, СБУ, та САП.

Побачимо чи ці органи державної влади вплинуть на розгляд справи і пристануть на сторону найнезахищенішої ланки населення – мешканців Львівського геріатричного пансіонату.

Рибак Анастасія, Голова комісії з питань соціального захисту населення Громадської ради при ЛОДА.