1 0 1083520 n"Замочити Водолія і відмити "бабло" саме така назва статті напрошується, щоб охарактеризувати те як Галицька районна адміністрація на чолі з Андрієм Зозулею та архітектором Ольгою Криворучко "реконструювали" у 2018 році фонтан "Водолій" відомої української скульпторки Теодозії Бриж у Львові по вул. Коперника, цілковито порушивши задум авторки і створивши таке на що соромно й дивитись!

"Коли повністю підсохне стіна, а для цього треба 1−2 тижні теплої погоди, можна буде покрити її фінальним захистом покриття" — зазначила 6 листопада 2018 Ольга Криворучко. Як бачимо на фото і в реальності, час іде а стіна все не сохне, навпаки покривається зеленим грибком!

Нагадаємо, що вартість виконаних робіт становить 614 656 грн!

В чому ж порушення задуму авторки? Відповідь на це питання можна довідатись у пані Лесі Безніско, дружини художника Євгена Безніска та завідувача Меморіального музею Теодозії Бриж у Львові: "Відлили цю модель в чавуні, Богу дякувати. Бо якби відлили в бронзі її би вже давно здерли. Під’єднали до джерела, до труби і там текла вода. Взяли теребовлянський камінь (рожевий вапняк), обложили стіну тою теребовлянською плиткою. Вона була такого рожевого кольору. Внизу біля джерела ще була кам’яна ванна, яку хтось розбив, комусь вона була потрібна. Отак виникла композиція Водолія, яку відкрили у 1977 році”.

Тобто раніше вода текла лише із дзбанку у кам'яну ванну а стіна була суха і викладена рожевим вапняком. Для чого було придумувати ту мокру стіну? Почистили б просто плити, додали втрачені, відремонтували б фонтан, додали б підсвітки і було б супер. Але ні, зробили так, що краще б взагалі нічого не робили.