IMG 0125Львів — лідер у наданні соціальної допомоги бійцям АТО/ООС серед усіх міст України. У місті діють дві унікальні програми, які передбачають надання воїнам та їхнім сім'ям понад 20 видів допомог і послуг. На їх реалізацію з міського бюджету загалом скерували уже понад 470,3 млн грн.

Одним із пріоритетів роботи міста в соціальному напрямку є допомога воїнам, — зазначають в управлінні соціального захисту ЛМР. Місто підтримує бійців від початку війни на Сході України, запровадивши чимало соціальних програм. Навіть ситуація з витратами на протидію епідемії СOVID-19 не вплинула на виплати і допомогу воїнам.

Із серпня 2014 року у Львові діє «Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей — мешканців міста Львова». Вона передбачає 20 видів допомог і послуг. Це і надання одноразової матеріальної допомоги захисникам, які потребують вартісного лікування, і одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення дітей учасників АТО, і виплати батькам загиблих героїв АТО.

Воїнам АТО/ООС місто також надає одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис грн. Допомогу за час дії програми «Про захист інтересів учасників антитерористичної операції» отримали 3 549 бійців. Програму прийнято в 2015 році, і діятиме вона до 2022 року включно. Загалом на її фінансування передбачено 600 млн грн.

«Зібрати документи для подання — не складно. Окрім паспортних даних та копії посвідчення учасника бойових дій, обов’язково потрібно надати довідку про безпосередню участь в АТО, адже основною умовою отримання фінансової допомоги з міського бюджету є перебування на передовій не менш ніж 45 календарних діб», — зазначають у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій.

Крім одноразової матеріальної допомоги бійцям-мешканцям міста в розмірі 100 тис грн., також є одноразова грошова виплата з міського бюджету в розмірі 25 тис грн. Вона передбачена для мешканців Львова, які перебувають на військовому обліку на території міста та підписали контракт на термін не менш ніж 3 роки для проходження військової служби у Збройних Силах України. За попередніми підрахунками, на цю допомогу мають право претендувати до 500 осіб.

Окрім того, у Львові діє програма надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей (дружина/чоловік та діти) та батькам загиблих учасників бойових дій, які потребують дороговартісного лікування (від 10 тис. грн). Документи на допомогу також приймає Центр надання послуг учасникам бойових дій. Торік програмою скористалась 71 особа на загальну суму майже 2,7 млн грн. На 2020 рік закладено понад 4,7 млн грн.

Зазначимо, що Львів першим в Україні збудував багатоповерхівку для бійців АТО /ООС на вул. Під Голоском. Там двокімнатні квартири отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України. Загалом це 52 квартири. Окрім того, ще 18 квартир для бійців надано у будинку на вул. Б. Хмельницького (а це сім'ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім'ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей).

Також у 2019 році місто дофінансувало 1,44 млн. грн з міського бюджету для придбання житла 5 учасникам АТО (в межах тристороннього співфінансування за кошти як міського й обласного бюджетів, так і учасників АТО. У 2020 році на ці потреби в бюджеті Львова теж передбачені кошти).

Із травня 2016 року у Львові на вул. Пекарській, 41 працює Центр надання послуг учасникам бойових дій. Він, окрім надання послуг, допомагає бійцям у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр приймає документи на міські програми соціального захисту бійців та членів їхніх сімей. Щороку Центр надає до 14 тисяч різних послуг.

Нагадаємо, загалом у Львові мешкає понад 6 480 учасників бойових дій та 510 осіб з інвалідністю внаслідок війни. За час проведення бойових дій загинули 97 львів'ян.