32543 1 5b113e78e1103Вчора, 11 березня, міська рада погодила мирову угоду між товариством з обмеженою відповідальністю «Каньйон» та Інспекцією державного архітектурно- будівельного контролю Львова. За цю ухвалу проголосувало 42 депутати.

Зазначимо, що незаконна забудова знаходиться на вул. Т. Шевченка, 307-а.

ТОВ «Каньйон» зареєстроване у Львові, а його засновником є Наталія Щадило, яка також є співвласником «Винниківського» та «Краківського» ринків.

«Існує рішення суду щодо знесення цього багатоквартирного будинку. Ми мали багато судових процесів. ТзОВ „Каньйон“ розпочало будівництво, було ряд порушень в містобудівній діяльності. Незважаючи на попередження, всі квартири є продані, люди, які повністю оплатили свої внески, не мають змоги отримати житло. Станом на сьогодні ЛМР вже зробила ряд кроків, було погоджено зміни до детального плану території і на цій ділянці можна будувати багатоквартирні житлові будинки, також змінено призначення земельної ділянки і виконком погодив видачу містобудівних умов та обмежень. Залишилось зробити останній крок. Ми підготували проект ухвали, який просимо погодили, але зі змінами», — розповіла Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту.

Між Інспекцією і забудовником має бути погоджений договір. За словами Гелени Пайонкевич, перша та друга секції житлового будівництва вже наближаються до завершення, третя секція — лише на початку будівництва. Дві квартири є вільними і вони будуть підлягати передачі Львівській міській раді.

Як закріплено в умовах угоди, 10−11% відсотків вже збудованих об’єктів передається Львівській міській раді, а решта, що буде будуватись, буде сплачуватись інвестиційними внесками. Дві секції вже є збудовані, одна має лише фундамент.

«Мова зараз йде про дві квартири, які є готові, і це як гарантія, що ми отримаємо. Ми з забудовником мали розмови, що решта — це будуть соціального характеру об’єкти», — додала Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту.

«Щоб допомогти тим людям увійти в ці квартири, міська рада змінила детальний план територій, ухвали приймались, ми виводили людей на легалізацію. Сьогодні ми робимо останній крок, щоб люди зайшли у свої квартири», — додав Анатолій Забарило, секретар Львівської міської ради.

Додатково директор юридичного департаменту озвучила, що зараз не вирішене ще питання на вул. Личаківській і на вул. На Нивах. «Всі ці історії виникли у той період, коли міська рада не мала повноважень контролювати це будівництво. Зараз у нас нема таких кричущих об’єктів, які б виникли після утворення нашої Інспекції ДАБК», — додала Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту.

Відтак, відповідно до прийнятої ухвали, товариство з обмеженою відповідальністю «Каньйон» зобов’язується при здачі об’єкта будівництва — багатоквартирного житлового будинку з вбудованими громадськими приміщеннями на вул. Т. Шевченка, 307-а (будинок № 3 на генплані) на земельній ділянці (кадастровий № 4 610 137 500:11:005:0001), що розташована на вул. Т. Шевченка, 307-а в експлуатацію, передати у власність територіальної громади м. Львова квартири, розташовані за вищевказаною адресою, а саме: однокімнатну квартиру № 2а, 1-й поверх, загальною проектованою площею 51,5 (п'ятдесят одна і п’ять десятих) кв. м; двокімнатну квартиру № 3а, 1-й поверх, загальною проектованою площею 68,6 (шістдесят вісім і шість десятих) кв. м.

Також товариство з обмеженою відповідальністю «Каньйон» зобов’язується при здачі об’єктів будівництва: житлових будинків: Секція — 4, Секція — 5, Секція — 6, на земельній ділянці (кадастровий № 4 610 137 500:11:005:0001), що розташована на вул. Т. Шевченка, 307-а в експлуатацію, передати у власність територіальної громади м. Львова нерухоме майно загальною площею 960 (дев'ятсот шістдесят) кв. м за вказаною адресою.

«Забудовник, який здійснював будівництво будинку, відмовився продовжувати будівельні роботи. Замість них за ініціативи людей прийшов новий забудовник і завершення цих трьох корпусів — це ініціатива нового забудовника», — додала Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту.