ikl.lviv.ua Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня1До Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні станом на сьогодні, 25 березня, звернулось 127 осіб. 46 перебувають на самоізоляції - вони отримали консультацію, а медики відібрали у них матеріал для аналізів. Про це повідомила на брифінгу лікарка-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко, повідомляє Форпост.

"44 особи продовжуили лікування у нас. 37 пацієнтів вже були виписані. Шістьом із них встановили діагноз "грип". Решта отримали негативний результат від Центру громадського здоров'я МОЗ про те, що коронавірусної іфекції у них немає. 

Всі ці люди або повернулись з країн, де зафіксовано коронавірус, або були у контакті з такими людьми. Вони перебувають у лікарні ічекають результатів аналізів.

Станом на зараз лише 1 пацієнтка перебуває у відділенні інтенсивної терапії. Її стан стабільний з позитивною динамікою. Чоловік, який свідомо звернувся до медиків сам, і у нього підтвердився  коронавірус зараз почувається добре та перебуває на самоізоляції.

Решта пацієнтів або в стані середньої важкості або близькі до задовільного", - розповіла Наталія Тімко.

Медперсонал лікарні на 100% забезпечений усіма засобами індивідуального захисту та антисептиками, запевнила Тімко.

За даними лікарів, лише 5% пацієнтів можуть потребувати апаратів штучної вентиляції легень. Наразі у інфекційній лікарні таких апаратів 10. Найближчим часом очікується закупівля ще трьох.

Окрім того, лікарка-епідеміолог зазначила, що очікувати спаду зараження після весняного потепління не варто.

"Вірус є новий і до кінця не досліджений. Але згідно інформації ВООЗ, вірус не любить температури понад 55 градусів, ультрафіолетового опромінення, але є випадки захворювання в Австралії, у Африці, де є тепло…Тому, сказати на 100%, що з приходом літа не буде коронавірусу, я не можу", - каже Тімко.